Polyester Düşünen Adam Biblo, Ev, Ofis, Bar, Hotel Dekoru, Ev Oturma Odası Süsü Bronz Renk
Polyester Düşünen Adam Biblo, Ev, Ofis, Bar, Hotel Dekoru, Ev Oturma Odası Süsü Bronz Renk
Polyester Düşünen Adam Biblo, Ev, Ofis, Bar, Hotel Dekoru, Ev Oturma Odası Süsü Bronz Renk
Polyester Düşünen Adam Biblo, Ev, Ofis, Bar, Hotel Dekoru, Ev Oturma Odası Süsü Bronz Renk

Polyester Düşünen Adam Biblo, Ev, Ofis, Bar, Hotel Dekoru, Ev Oturma Odası Süsü Bronz Renk (KAR093B)

0,00
İndirim Oranı : %35 İndirim
Fiyat : ₺229,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺149,90(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt
Malzeme;
Polyester
Ürün Ölçüleri;
Genişlik;10cm
En;13cm
Boy;24,5cm
Bu Fotoğrafın Kullanım Hakkı hungahunga.com'a aittir. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu Kapsamında izinsiz olarak KOPYALANAMAZ ve KULLANILAMAZ. İzinsiz Kullananlar Hakkında ilgili kanunlar kapsamında yasal işlem yapılacaktır.
- EV,HOTEL, BAR, OFİS, İŞYERLERİNDE DEKORATİF SÜS EŞYASI OLARAK KULLANABİLİR, YADA  ARKADAŞLARINIZA DOSTLARINIZA HEDİYE OLARAK ALABİLECEĞİNİZ GÜZEL BİR HEDİYELİK  ÜRÜNDÜR.
- ÜRÜN EL İŞÇİLİĞİ İLE DETAYLI BİR ŞEKİLDE BOYANMIŞTIR.
- PİYASADAKİ KALİTESİZ ÜRÜNLERLE KIYASLAMAYINIZ.
- ÜRÜN HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ MESAJ ATINIZ.
- HEDİYE PAKETİ VE NOT YAZILIR.
- HIZLI TESLİMAT VE GÜVENLİ KARGO İLE ÜRÜNLERİMİZ SİZE ULAŞMAKTADIR.
- ALDIĞINIZ ÜRÜNLER KIRIK, KUSURLU ÇIKMASI HALİNDE ANINDA DEĞİŞİM YADA PARA İADESİ.

ÜRÜNÜN HİKAYESİ

Sanatçı:Auguste Rodin
Yıl:1882 (alçı), 1904 (bronz)
Tür:Heykel
Fransızca İsmi:Le Penseur
Konumu:Rodin Müzesi, Paris
Fransız heykeltıraş Auguste Rodin tarafından üretilmiş sanat eseri.
Dünyanın en ünlü heykellerinden birisi olan eser, genellikle felsefi düşünceyi anlatan bir simge olarak kullanılmaktadır.
Rodin'in Cehennem Kapısı adlı eserinin üstüne yerleştirmek üzere alçıdan yaptığı küçük figürün, büyük boyutlu halidir. Rodin, pek çok versiyonunu ürettiği heykelin ilk bronz dökümünü 1904 yılında tamamlamıştır. Bu ilk versiyon, günümüzde Paris'teki Rodin Müzesi'ndedir.
 
Dünyanın çeşitli yerlerindeki birçok önemli yapıda kopyaları bulunur. Türkiye'de 1951 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin bahçesine hastalar tarafından bir kopyası yapılmış ve akıl hastalıklarının sembolü haline gelmiştir.
Geçmişi
Düşünen Adam heykelinin kaynağı, Rodin'in Cehennem Kapısı adlı bitiremediği dev eser için ürettiği bir figürdür.

 Paris'te yapılması planlanan Dekoratif Sanatlar Müzesi için Dante'nin İlahi Komedya'sındaki sahnelerle bezenecek bir kapı yapmak üzere 1880 yılında sipariş alan sanatçı, konu olarak şiirin Cehenem bölümünü seçmiş ve çalışırken sürekli küçük heykeller yaratmıştır.

Rodin, kapının üstüne yerleştirmek için 1882'de yaptığı yaklaşık 70 cm.'lik küçük heykeli başlangıçta "Şair" olarak adlandırmıştı.

Cehenem kapısındaki figürleri görmek için eğilmiş olan bu düşüncelere dalmış adam figürü, İlahi Komedya üzerine düşünen Dante'yi simgelemek üzere yapılmıştı.

Ancak Rodin figür üzerine çalışmayı sürdürdükçe, onun kapıdaki diğer figürlerden farklı olarak belli bir kişiyi betimlemesi düşüncesinden vazgeçti ve başlangıçta giyimli ve Floransa tarzı şapka takan adamı, çıplak bir adam haline getirdi. Böylece "Şair", "Düşünen Adam"'a dönüştü.

Kimileri Rodin'in eserindeki diğer figürleri seyreder vaziyette kendisini betimlediğini; kimileri ise bu kişinin Adem olabileceğini ileri sürmüştür.

Figürün pozu Carpeaux'nun "Ugolino" (1861) ve Michelangelo'nun "Oturan Lorenzo de Medici" (1526-1531) heykellerine benzer.

Rodin, kapının üstüne yerleştirilmiş figürü, bağımsız bir eser olarak 1888'de Kopenhag'da sergiledi.

Düşünen Adam'ın bronz döküm büyük boyutta heykeline 1902 yılında başlayan Rodin, bunu asistanı Henri LeBossé ile birlikte çalışarak 1904 yılında tamamladı. Düşünen Adam heykeli ilk kez Londra'daki International Society'de, bronz versiyonu ise Paris Salonu'nda sergilendi. Eser aynı yıl St. Louis Dünya Fuarı'nda sergilendi ve 1906'da Panthéon'un önüne yerleştirildi.

Rodin, heykelin 16 Ocak 1905'te akıl sağlığı yerinde olmayan biri tarafından saldırıya uğrayıp zarar görmesi üzerine yerine yeni bir bronz dökümünü yaptı.

Pantheon'un önünde bulunan bu bronz döküm, sanatçının atölye olarak kullandığı ve ölümünden sonra müzeye dönüştürülen Hôtel Brion'a 1922 yılında getirildi. Günümüzde müzenin bahçesinde sergilenmektedir.

Rodin, Düşnünen Adam'ın gördüğü ilgi üzerine sağlığında on adet bronz dökümünü yapmıştı. Ayrıca Rodin Müzesi tarafından orijinal kalıbından 12 adet kopya üretilmiştir. Eserin bir kopyası Meudon'daki mezarı başına yerleştirilmiştir.

Eserin Paris'teki Rodin Müzesi'nde bulunan kopyası 13 Haziran-3 Eylül 2006 tarihleri arasında İstanbul'da bulunan Sakıp Sabancı Müzesi'nde sergilenmiştir.

Kaynak:Wikipedia